Majówka 2018 - Archipelag Toskański + Korsyka

Majówka 2018 - Archipelag Toskański + Korsyka
Dostępne terminy i ceny:

+ dodatkowe koszty podane w warunkach

  To już siódma majówka, tym razem wracamy do Włoch, zaczniemy rejs w Toskanii i pożeglujemy na urokliwe wyspy Archipelagu Toskanii. Korzystając z bliskiej odległości wrócimy także na Korsykę, tym razem na jej północną część.

   Majówki na Morzu Śródziemnym organizujemy cyklicznie, poza tym że w Polsce jest to okres dodatkowych dni wolnych, wybieramy ten okres, gdyż jest on idealny na tradycyjne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Dni są już ciepłe i zazwyczaj słoneczne, porty niezatłoczone, w miasteczkach nie ma jeszcze tłumu turystów, przez co i ceny są bardziej przyjazne, a brak upałów sprzyja zwiedzaniu. Wiosną na włoskim wybrzeżu są także dużo lepsze warunki żeglarskie, wiatr wieje częściej niż latem, gdy sezon w pełni.

   Aby uczestniczyć w rejsie, nie trzeba mieć kwalifikacji żeglarskich, chętni mogą się dużo nauczyć podczas żeglugi. Poza żeglowaniem i zwiedzaniem, wizyta na wyspach to także możliwość poznania miejscowej kultury i specyfiki wyspiarzy, odznaczająej się wyjątkowo spokojnym podejściem do życia, obowiązkiem jest spróbowanie lokalnej kuchni, z jej specjałami, nna czele z rybami i owocami morza.

    Zapraszamy do wspólnego poznania tego urokliego zakątku Morza Śródziemnego, od strony wod okalających. Rejs będzie prowadzony przez doświadczonego kapitana, na wygodnych, nowoczesnych jachctach Oceanis nowej linii z francuskiej stoczni Beneteau. Większym modelem będzie Oceanis 41 - 5 letni jacht, natomiast mniejsza jednostka Oceanis 35.1, będzie miała swoją premierę w tym roku.

   1   3   5

Rejs rozpoczniemy i skończymy w porcie Casiglioncello, położonego ok 60 km od lotniska w Pizie, skąd łatwo dolecieć z Polski tanimi liniami (połączenia z Gdańska, Warszawy, Krakowa). W zależności od prognoz, naszym pierwszym postojem będzie port na wyspie Capraia, miejscu które jeszcze do niedawna było kolonią karną, dzięki czemu nie rozwijała się tu masowa turystyka i dziś przyroda jest tu niemal nietknięta. W kolejnym dniu pożeglujemy do głównego portu Korsyki, do Bastii miasta z ciekawą historią i piękną, zabytkową starówką.

    Po wizycie we Francji powrócimy na Archipelag Toskański i w zależności od wiatrów, pożeglujemy na Elbę lub na odległą Giglio. Elba to istna perełka Morza Śródziemnego, zwana "Wyspą Napoleona", słynie z tego że był on tu więziony. Podczas naszego postoju w stolicy wyspy, Poroferraio z pewnością będzie możiwość odwiedzenia Muzeum wodza Francuzów, a także zwiedzenia ufortyfikowań oraz zabytkowego miasteczka z niepowtarzalną, śródziemnomorską atmosferą.

   Zawiniemy także do małego, kameralnego portu Marciana Marina, skąd można się udać do Poggio, pięknej wioski w górach, a także na najwyższy szczyt Elby, Monte Cappano (1017 m n.p.m.), zwanym "dachem Toskanii". Oczywiście nie trzeba tam wchodzić pieszo można się dostać kolejką gondolową. Po opuszczeniu Elby, będziemy się kierować w kierunku portu macierzystego Castiglioncello.

Newsflash 2

Cena: 1390 zł

Jacht: Beneteau Oceanis 43 

 

Cena zawiera:

- miejsce na jachcie,

- usługi skippera.

Dodatkowe koszty:

- składka jachtowa na opłaty portowe, paliwo, wyżywienie, podatki, sprzątanie końcowe itp. 120 euro/os (skipper nie uczestniczy w składce),
- obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW ok. 30zł/os,

- kaucje zwrotna 250 euro/os, lub 25 euro kaucji zwrotnej i 25 euro opłaty bezzwrotnej,

- opłata za pościel 5 euro/os,

- dojazd we własnym zakresie (bezpośrednie loty do Pizy z Gdańska, Warszawy-Modlin, Krakowa liniami Ryanair).

Majówka 2018 - Archipelag Toskański + Korsyka to wyprawa organizowana przez biuro podróży Pasat Charter. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.