Algarve - słoneczny balkon Europy

Algarve - słoneczny balkon Europy
Dostępne terminy i ceny:

 • Piesze wędrówki wzdłuż wybrzeża
 • Smakowite portugalskie potrawy
 • Różnokolorowe klify wpadające do Oceanu Atlantyckiego
 • Możliwość poznania codziennego życia Portugalczyków poza turystycznymi kurortami
 • Urokliwe miasteczka południowej Portugalii

Wysokie klify w przeróżnych kolorach, ciekawe formacje skalne, delikatny szum morza, piaszczyste wydmy, długie białe plaże, różowe flamingi, średniowieczne miasteczka, gdzie czuć bliskość Afryki Północnej to wszystko na nas czeka podczas podróży do niezwykłego Algarve. Uciekniemy od mroźnej polskiej zimy, aby wędrować przez krainę pachnącą kwiatami pomarańczy i migdałów.

Balkon Europy

Algarve, czyli południowe wybrzeże Portugalii, leży na najbardziej południowym i zachodnim krańcu Europy. Przez swoje niezwykłe położenie, wysokie klify i słoneczny klimat jest opisywane bardzo trafnie jako „balkon Europy”. Odróżnia sie od reszty Portugalii nie tylko przyrodą (wybrzeża zaliczają się bowiem do najpiękniejszych na świecie), ale także znacznie łagodniejszym klimatem. Na południu Portugalii długo rządzili muzułmańscy Maurowie, co widać do dziś niemal na każdym kroku np. w lokalnej kulturze i architekturze małych, ale ważnych historycznie miast. Wędrując przez Algarve warto także zobaczyć mniej znane miejsca, będące w głębi regionu. Znajdziemy tam piękną krainę zapomnianych przez świat miasteczek i bujnej roślinności, a wzdłuż potężnej rzeki Guadiana - niespodziewane zielone krajobrazy.

Algarve na piechotę

Piękne zaułki Algarve odkryjemy na piechotę – bez pośpiechu, na spokojnie.  Podczas naszych wędrówek szlaki poprowadzą nas m.in. wzdłuż kilku szczególnie ładnych odcinków wybrzeża (klifowe oraz piaszczyste), a także na wyspy pojawiające się i znikające w zależności od stanu morza. Przejdziemy prawie że zapomnianym szlakiem wzdłuż rzeki, aż do urokliwych, zapomnianych wsi oraz do małych miast pełnych historii. Będziemy pokonywać kilkugodzinne trasy z chwilą relaksu np. przy tradycyjnej cataplanie lub kieliszku porto albo na dziko w plenerze. Każdy znajdzie dla siebie niezapomniany widok, którym będzie mógł nasycić oczy w ciszy i spokoju. W Algarve unikniemy pośpiechu, zyskamy spokój i prawdziwy wypoczynek, a także – naładujemy akumulatory promieniami portugalskiego słońca.

Dzień 1 Przelot do Portugalii 
Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Algarve. Nocleg w Cabanas de Tavira.

Dzień 2 Nad rzeką Guadiana
Krótka wędrówka przy kolonii flamingów pod zamkiem Castro Marim, spacer przez miasteczko Alcoutim, położone malowniczo nad rzeką. Po południu wędrówka wzdłuż rzeki Guadiana do małej wsi w okolicach Odeleite.

Dzień 3 Algarve Piaszczyste i Tavira
Przepłynięcie łódką do wyspy Ilha de Cabanas. Wędrówka z noclegu do miasteczka Tavira, zwiedzanie Taviry (Park przyrody Ria Formosa).

Dzień 4 Trochę jak w Afryce Północnej
Z miasteczka Olhão przepłynięcie promem na wyspę Ilha da Culatra, gdzie toczy się życie rybaków jak w dawnych czasach. Wędrówka przez wyspę (Park przyrody Ria Formosa).

Dzień 5 Czerwone klify Falesii
Postój przy kościele w Almancil (oglądanie słynnych azulejos), potem wędrówka nad i pod czerwonymi klifami wzdłuż słynnej plaży Praia do Falesia do Olhos de Agua (Albufeira). Przez dwa postoje (ciekawe formacje skalne "Ponte da Piedade" i miasteczko Lagos - dawna stolica Algarve) dojedziemy do noclegu w Aldeia da Pedralva.

Dzień 6 Sagres i Cabo de São Vicente
Zwiedzanie miasta i zamku położonych tuż przed końcem Europy, a także postawienie nogi na przylądku (najbardziej na południowy zachód wysunięty punkt Europy), wędrówka wzdłuż wybrzeża klifami (Park przyrody Costa Vicentina).

Dzień 7 Zachód słońca w Arrifana
Rano zwiedzanie ruin zamku i miasteczka Aljezur, popołudniem piesze odkrywanie dzikich wybrzeży zachodniego Algarve, całodniowa wędrówka wzdłuż czarnych klifów do Arrifana.

Dzień 8 Przez Alentejo do Lizbony
Przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii do Lizbony. Wędrówka w regionie Alentejo (w lutym podziwiamy tam gniazda bocianów na klifach). Wieczorem czas wolny i nocleg w okolicy Lizbony, możliwość krótkiego zwiedzania miasta.

Dzień 9 Wylot do Polski
Przelot i powrót do Warszawy.

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa-Lizbona-Warszawa, transport na miejscu (autokar lub bus, częściowo transport publiczny), przeprawa promem i łodzią
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów (bez śniadań) w hotelach/apartamentach
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia (ok. 15-25 EUR/dzień) - istnieje możliwość wykupienia pakietu 8 śniadań na wyjeździe w cenie 55 EUR
 • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, zwyczajowe napiwki) - ok. 15 EUR

Noclegi w trakcie wyjazdu zaplanowane są w obiektach noclegowych o prawdziwie portugalskim klimacie - m.in. TUTAJ i TUTAJ.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Lizbonie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem i informację o zainteresowaniu taką opcją nie później niż w momencie dokonania zgłoszenia.

Liczba uczestników: 13 - 22 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1000 PLN

Wyjazd ten można połączyć z wycieczką Madera - wyspa wiecznej wiosny. Osoby zainteresowane takim połączeniem prosimy o kontakt z biurem.

Algarve - słoneczny balkon Europy to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu za dopłatą. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.