Fotoweekendy

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
3 dni1 250
Ponidzie – fale na polach
5 dni1 350
Spisz polski i słowacki – Tatry jak Himalaje
3 dni940
Rogalin - polowanie na perseidy

O wyprawie

Fotoweekendy - Polska

  • Ponidzie – fale na polach (9-11 maja)
  • Spisz polski i słowacki – Tatry jak Himalaje (4-8 czerwca)
  • Rogalin - polowanie na perseidy (15-17 sierpnia)

Weekendowe wycieczki fotograficzne

  • Odwiedź miejsca, które zostawiałeś na później! Poznaj ile ciekawych miejsc w pobliżu jeszcze nie widziałeś!
  • Kameralne grupy 4-12 osób
  • Wyjazdy przygotowane przez fotografa

Program

Ponidzie – fale na polach (9-11 maja) FFW-1

Maj to idealna pora na odwiedzenie Ponidzia, czyli polskiej Toskanii. Pięknie pofalowane pola prezentują się teraz szczególnie efektownie: zieleń jest jeszcze młoda i doskonale współgra z żółcią kwitnących rzepaków. Będziemy polować na kadry przypominające styl słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Prócz pofałdowanych pól zobaczymy też słynną „szosę-sprężynkę” oraz Grodzisko Stradów, z efektownie kręcącą się drogą.

Zaczynamy w piątek o 15.00, spotykamy się w Pałacu Lacon w Kazimierzy Wielkiej. Koniec pleneru w niedzielę ok. godziny 11.00.


Spisz polski i słowacki – Tatry jak Himalaje (4-8 czerwca) FFW-2

Między Tatrami a Pieninami rozciąga się Spisz – region łagodnie pofałdowanych wzgórz, góralskiego folkloru i rewelacyjnych widoków. Tereny te stają się coraz popularniejsze wśród fotografów i nic w tym dziwnego: zdjęcia ze Spiszu mogą stanowić ozdobę portfolio każdego pejzażysty. Przyjedziemy tu wiosną, kiedy ośnieżone Tatry w tle wyglądają jak Himalaje i świetnie kontrastują z bezśnieżnym pierwszym planem. Odwiedziny najbardziej znane miejscówki, a także takie, o których mało kto słyszał – wszystko to w porze najlepszego światła. Co więcej, rozszerzymy nasz program o stronę słowacką: tam też pejzażyści mają co robić...

Zaczynamy w środę o 16.00, spotykamy się w Białce Tatrzańskiej w pensjonacie Pod Tatrami. Koniec fotoweekendu w niedzielę ok. godziny 11.00.


Rogalin – polowanie na perseidy (15 - 17 sierpnia) FFW-3

Dęby Rogalińskie to mekka fotografów krajobrazu nie tylko z Polski. Można je odwiedzać o każdej porze roku i za każdym razem odkryje się coś nowego. Połowa sierpnia to idealna pora do fotografowania nocnego nieba, które świetnie się komponuje z majestatycznymi drzewami na pierwszym planie. Księżyc w nowiu nie będzie zasłaniał Drogi Mlecznej, a przy odrobinie szczęścia w kadr mogą wlecieć perseidy. Oczywiście dęby będą nam pozować też o wschodzie i zachodzie słońca.

Zaczynamy w piątek o godz. 15.00. Spotkamy się w Hotelu Podróżnik w Koszutach.
Zakończymy w niedzielę ok. godziny 11.

Warunki

Cena obejmuje:

  • Zakwaterowanie w pokoju 2,3  osobowym: 
    - FFW-1: 2 noce, Kazimierza Wielka - Pałac Lacon
    - FFW-2: 2 noce, Białka Tatrzańska - Pod Tatrami
  • - FFW-3: 2 noce, Koszuty - Hotel Podróżnik 
  • Wyżywienie: śniadania
  • Opiekę polskiego przewodnika-fotografa
  • Ubezpieczenie (Polska): NNW do 10 000 PLN
  • Ubezpieczenie (Słowacja): KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
  • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
  • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

  • Wyżywienia poza śniadaniami, na miejscu jest możliwość zamówienia dodatkowych posiłków
  • Ewentualnych kosztów realizacji programu np. bilety wstępu
  • Możliwa rezerwacja pokoju 1-osobowego, chętni proszeni są o kontakt z biurem
  • Wydatków natury osobistej
  • Ewentualnego transferu i transportu w czasie wyjazdu: 
    FFW-1, z Krakowa dopłata 100 PLN
    FFW-2, z Krakowa dopłata 100 PLN
    FFW-3, z Poznania dopłata 100 PLN

Liczba uczestników: 4 - 12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN


Czym jest fotoweekend?

Fotoweekend to wyjazd dla wszystkich zainteresowanych fotografią. Nie ma postaci szkoleń czy warsztatów, ale profesjonalny fotograf - prowadzący wyjazd zawsze podpowie i doradzi. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia z pięknych miejsc.

Jak wygląda program fotoweekendu?

Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Dzień podczas fotoweekendu jest znacznie dłuższy niż na zwykłym wyjeździe. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać.
Każdy dzień zaczynamy plenerem o wschodzie słońca, a kończymy wieczornym plenerem. Po porannych zdjęciach wracamy na śniadanie i odpoczynek w pensjonacie. Za dnia oczywiście również fotografujemy

Małe grupy

Fotoweekend odbywa się w grupach od 4 do 12 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.

Kto z nami jedzie?

Fotoweekend prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl

Kto może wziąć udział?

Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Fotoweekendy pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.