Masz pytania dotyczące wyjazdu? Zastanawiasz się czy ta oferta jest dla Ciebie? Skontaktuj się z nami przez formularz lub zostaw numer telefonu, oddzwonimy do Ciebie!
Plenery w Reine - jednej z najpiękniej położonych wiosek na świecie
Niezliczone zatoki z turkusową wodą i strzelistymi górami wokół
Utakleiv - najpiękniejsza plaża Norwegii
Zorza polarna wśród lofockich krajobrazów
Noclegi nad samym morzem
Sielankowa rybacka wioska Nusfjord
Plenery w niepowtarzalnym świetle arktycznej zimy
Zimą Lofoty przyoblekają się w śnieżną szatę, a nad strzelistymi górami płoną nocą zielone i różowe ognie Arktyki - zorza polarna. Dzień nie jest długi, ale za to mija fotografom niemal samymi złotymi godzinami - słońce świeci bowiem bardzo nisko nad horyzontem. W wodach fiordów odbijają się czerwone rorbu - drewniane domki rybackie, gdzieniegdzie dostrzec można suszące się na drewniancyh stojakach dorsze i ich drapieżne łby. Lofoty to jeden z najbardziej magicznych zakątków Europy.
Program
Dzień 1 Przelot z Warszawy na Lofoty
Z Warszawy polecimy na Lofoty lub do Bodø, skąd na Lofoty przeprawimy się promem. Dotrzemy na malowniczą wyspę Moskenesøya do położonego nad zatoką Lofoten Planet Lodge, gdzie zatrzymamy się na 6 kolejnych nocy w pięknie położonym hoteliku.
Dzień 2 Zatoczki i góry wokół Sørvågen na dzień dobry
Piękne widoki mamy tuż za oknem i w zasięgu krótkiego spaceru. Nie odmówimy sobie jednak przyjemności odwiedzenia innych punktów widokowych rozrzuconych na wysepkach archipelagu. Potem pojedziemy nieco dalej, w malownicze okolice osady Fredvang, gdzie pozostaniemy do zachodu słońca.
Dzień 3 Rybackie wioski, zamarznięte jeziora, malownicze zatoki
Na wschód słońca zasadzimy się na moście w Reine – w najsłynniejszym punkcie widokowym Norwegii. Po śniadaniu pojedziemy do Nusfjord – najlepiej zachowanej wioski rybackiej Lofotów, leżącej na południowym wybrzeżu archipelagu. Po drodze będziemy mijać liczne miejsca widokowe i zatrzymywać się wszędzie, gdzie dopisze nam światło. Jednym z najciekawszych miejsc jest jezioro Storvatnet, na którym w zimie tworzą się malownicze spękania lodu. W zależności od światła zostaniemy tu na zachód słońca albo pojedziemy nad którąś z okolicznych zatok.
Dzień 4 Most w Reine i najpiękniejsze plaże Lofotów
Rano podziwiać będziemy ponownie wschód słońca ze słynnego mostu w Reine. Dotrzemy do miasteczka Leknes, gdzie wybierzemy się na kawę bądź zakup pamiątek. Następnie wyruszymy na piękne plaże Haukland i Utakleiv. Ta ostatnia jest uważana za najpiękniejszą plażę w Norwegii - z niej podziwiać będziemy zachód słońca.
Dzień 5 Rorbu, plaże i strzeliste góry
Tego dnia ponownie dotrzemy do miejsc, w których nie dopisało nam światło lub pogoda. Zajrzymy ponownie na most w Reine i kilka innych punktów widokowych. Jak każdego wieczoru, także i tego dnia wypatrywać będziemy na niebie zielonych i różowych ogni zorzy polarnej.
Dzień 6 Plenery na Hamnøy i w Sørvågen
Od rana fotografujemy na wysepce Hamnøy i w okolicy i/lub w okolicach Sørvågen. Ewentulanie odwiedzimy tego dnia także plażę w Eggum.
Dzień 7 Dzień na niepogodę
Jeden dzień mamy przewidziany na zapas, na miejsca, gdzie była kiepska pogoda.
Dzień 8 Powrót do Polski
Wracamy do Polski promem do Bodø i dalej samolotem lub samolotem z Lofotów.
Warunki
Cena obejmuje:
Transport na Lofotach wynajętym vanem lub busem
Zakwaterowanie, pokoje 2-osobowe w Lofoten Planet BaseCamp nad samym morzem
Opiekę przewodnika
Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
Podatek VAT
Cena nie obejmuje:
Kosztu przelotu (od ok. 1300 PLN*)
Wyżywienia (ok. 1500 koron norweskich)
Ewentualnych atrakcji dodatkowych, biletów wstępu
Liczba uczestników: 6 - 8 osób
*Bilet lotniczy można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem.
Czym jest fotoekspedycja?
Fotoekspedycja to wyjazd dla zaawansowanych fotografów. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzeb rosnącej grupy osób, które oczekują podróży perfekcyjnie przygotowanej pod kątem fotografowania, a nie jest im potrzebna obsługa fotograficzna w postaci szkoleń i warsztatów. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia najpiękniejszych miejsc na Ziemi.
Jak wygląda program fotoekspedycji?
Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Paradoks naszych programów polega na tym, że podróżujemy wolniej niż grupa turystyczna, ale nasze dni są bardziej intensywne i wypełnione działaniem. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać. Program opracowany jest co do godziny – precyzja jest tu ważniejsza niż przy zwykłym wyjeździe turystycznym, bo słońce na nas nie poczeka i nie wzejdzie godzinę później :) Na początku wyjazdu każdy Uczestnik otrzymuje od przewodnika taką godzinową rozpiskę żeby miał jasne rozeznanie w programie.
Małe grupy
Fotoekspedycje odbywają się w grupach od 8 do 12 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.
Kto z nami jedzie?
Fotoekspedycje prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl
Kto może wziąć udział?
Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)
Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Lofoty - fotoekspedycja zimowa pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.