Program
Dzień 1 Przelot na trasie Warszawa- Antalya. Przejazd do Manavgat.
W zależności od godziny przelotu pierwsze obserwacje przyrodnicze w okolicy hotelu. Szansa na pierwsze bilbile arabskie.
Nocleg w Managvat. Przejazd ok. 100 km
Dzień 2 Obserwacje w rejonie zapory Oymapinar- ketupa bosonoga.
Wczesnym rankiem (4 rano!) wyjazd w rejon zapory Oymapinar. Rejs łodziami na obserwacje sowy ketupy. Piesze wycieczki wzdłuż malowniczego zalewu w poszukiwaniu kowalików tureckich i wiewiórek perskich. Przejazd na wschód w Deltę Göksu.
Nocleg w Tasucu. Przejazd ok. 350 km
Dzień 3 Całodzienne obserwacje przyrodnicze w Delcie Göksu.
Delta Göksu to królestwo ptaków wodno- błotnych. Będziemy oglądać najróżniejsze gatunki czapli, ibisy, warzęchy, kormorany i pelikany. W płyciznach spotkamy długonogie szczudłaki i szablodzioby a także rzadkie czajki szponiaste. Prawdziwą perełką są dwa gatunki zimorodków- rybaczek srokaty i łowiec krasnodzioby, których postaramy się poszukać. Odpoczynek nad morzem, kąpiele. Wieczorem integracyjna kolacja w lokalnej tawernie.
Nocleg w Tasucu. Hotel Fatih. Przejazd ok. 50-80 km
Dzień 4 Poranne obserwacje ptaków wodno- błotnych w Delcie Göksu. Przejazd w masyw Aladag.
Do południa będziemy nadal penetrować obszar delty. Poszukamy frankolinów obrożnych i okazałych modrzyków. Na okolicznych plażach swoje kolonie rozrodcze mają także dwa gatunki morskich żółwi- żółw zielony i Karetta. Około południa przejazd do Demirkazik. W zależności od godziny przyjazdu, pierwsza wycieczka w masywie Aladag.
Nocleg w okolicy Demirkazik. Przejazd ok. 300 km
Dzień 5 Całodniowa wycieczka w rejonie Demirkazik- obserwacje lokalnych specjalności: orłosępa, ułara kapijskiego, płochacza pstrego, gilaka ciemnogłowego czy iranki.
Tego dnia czeka nas wczesna pobudka- wyjeżdżamy o 4 rano! Po godzinnej jeździe autami terenowymi na wysokość ponad 2200 m n.p.m. znajdziemy się w terenie, gdzie najlepiej obserwować poranne popisy godowe ułarów kaspijskich.
Nocleg w okolicy Demirkazik. Ozsafak Pension. Przejazd ok. 30 km
Dzień 6 Poranna wycieczka w góry. Po południu przejazd w rejon Sutan Sazligi (Sultan Marshes ).
Ciąg dalszy obserwacji w masywie Aladag. Po południu czeka nas krótki przejazd na północ w rejon Sutan Sazligi. Pierwsze obserwacje ptaków w rezerwacie z wspaniałym widokiem na wygasły wulkan Erciyes Daği.
Nocleg w Sutan Sazligi. Przejazd ok. 80 km
Dzień 7 Całodniowe obserwacje na Sultan Marshes. Rejs łodziami bo mokradłach.
Sutlan Marshes miejsce, który każdy miłośnik przyrody a w szczególności ptaków musi odwiedzić. Tysiące flamingów, kazarki rdzawe, sieweczki pustynne, czaple, ibisy, warzęchy a przede wszystkim sterniczki, to wszystko będziemy oglądać w wspaniałej scenerii centralnej Anatolii. Podczas 2-3 godzinnego rejsu łodziami będziemy mieli jeszcze lepszą okazję na przyjrzenie się dzikiej przyrodzie.
Nocleg w Sutan Sazligi. Sultan Pansion. Przejazd ok. 40 km
Dzień 8 Poranne obserwacje w Sultan Sazligi. Przejazd do Kapadocji
Kilka porannych godzin spędzimy jeszcze na obserwacjach wokół mokradeł. Około południa przejedziemy w rejon Göreme w Kapadocji. Po południu czekać nas będą piesze wycieczki wśród fantastycznych formacji skalnych Göreme Tarihi Milli Parki- dolina Devrent, wioska Çavuşin i skalne „grzyby” Paşabağ.
Nocleg w rejonie Göreme. Przejazd ok. 100 km
Dzień 9 Przejście wąwozem Ihlara. Przejazd do Antalya.
Od rana będziemy penetrować najgłębszy kanion Anatolii- Ihlara. Wybierzemy się na około 7 km spacer pomiędzy wsiami Ihlara i Belisirma. Po południu czeka nas długi (500 km) przejazd do Antalya.
Przejazd do Antalya ok. 500 km
Dzień 10 Powrót do kraju.