Interesuje Cię inny kierunek? W swojej ofercie posiadamy również wycieczki aktywne w innych destynacjach takich jak: Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Ukraina, Węgry, Włochy, Macedonia, Bułgaria, AFRYKA, AZJA, Słowacja, Islandia, Norwegia, Finlandia, Dania, POZOSTAŁE, Słowenia, Serbia, Rosja, Kosowo, Gruzja, Maroko, Jordania, Turcja, Armenia, Kirgistan, Chile
Wyprawy trekkingowe i wycieczki trekkingowe oraz wyprawy górskie jako forma aktywnego wypoczynku. Trekking to forma turystyki uprawiana w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Najbardziej popularny jest trekking górski. Można udać się na wyjazdy trekkingowe w niewysokie i niezbyt wymagające góry ale można też skorzystać z oferty jaką proponuje biuro podróży i wyruszyć na dużo poważniejsze wyprawy górskie i trekkingowe. Trekking w Himalajach, trekking Nepal, np. trekking Annapurna, to trekking wysokogórski. Wymaga on użycia specjalistycznego sprzętu, a od uczestników także przygotowania. Trwa ok. dwa tygodnie i zaliczany jest do najpiękniejszych trekkingów świata. Trekking Mount Everest to okazja do przeżycia wielkiej przygody w samym sercu najwyższych gór świata. Ta wyprawa trwa ok. trzy tygodnie i dochodzi się do Everest Base Camp 5364 m – kultowej bazy pod najwyższą górą świata.
Oczywiście nie każdy może i chce udać się na trekking Himalaje. Dla zwolenników lżejszych wypraw są trekkingi w górach nieco niższych: trekking w Alpach, trekking w Peru, trekking w Pirenejach, trekking Klimandżaro, trekking wokół Matterhorn czy tramping w Nepalu. Jeżeli ktoś wybiera się na trekking we Włoszech to koniecznie musi udać się na trekking w Dolomitach. Dolomity bowiem to jedne z najpiękniejszych gór świata. Agencje promujące trekking sport organizują wyprawy w góry. Można wyruszyć na Mont Blanc – najwyższy szczyt Alp. Taka wyprawa wymaga sporego przygotowania i użycia specjalistycznego sprzętu. Głównymi zagrożeniami są: choroba aklimatyzacyjna, nagłe załamanie pogody, lawiny seraków, wpadnięcie do szczeliny czy też kamienie w Wielkim Kuluarze.
Podczas zdobywania górskich szczytów niejednokrotnie przydają się umiejętności wspinaczkowe. Wspinaczka wysokogórska to nie to samo co wspinaczka sportowa. Tam dochodzi jeszcze mnóstwo czynników, jak: pogoda, zmęczenie, wysokość, niskie temperatury, które powodują, że jest ona dużo bardziej wymagająca i niebezpieczna. Nie wszyscy jednak maja potrzebę by zdobywać wysokie szczyty czy uczestniczyć w dalekich trekkingach. Jest wiele osób, które spędzają wakacje w górach podczas których wybierają się na wycieczki górskie nie wymagające specjalnego przygotowania ani też użycia sprzętu wspinaczkowego. Bardzo popularną ostatnio dyscypliną jest nordic walking, który można uprawiać na górskich ścieżkach.