O wyprawie
Płyń z nami w bajeczny rejs po Polinezji Francuskiej.
Zobacz niezwykłe krajobrazy, szmaragdowy ocean, białe plaże i wszystko, co może być synonimem ziemskiego raju.
Polinezja Francuska to zamorska wspólnota Francji, na którą składa się 5 archipelagów i ponad 150 wysp usytuowanych na Pacyfiku, pomiędzy Ameryką Południową i Australią. Polinezja Francuska z uwagi na swoje położenie, nadal pozostają mało dostępna dla masowej turystyki. Przepiękny, magiczny atol jest prawdziwym rajem dla miłośników dzikich plaż, krystalicznej wody, kolorowych, żyjących raf i soczystej zieleni otaczającej prehistoryczne stożki wulkanów. Podróżnicy odnajdą na Polinezji zarówno karaibski klimat i atmosferę, seszelskie kolory i plaże, jak i tajlandzką zieleń i kolorowe rafy.
Kuchnia z niewielkimi azjatyckimi wpływami oparta jest tu głównie na lokalnych produktach i świeżych rybach. Nie można jednak zapominać o związkach Polinezji z Francją, której wpływ na lokalną kuchnię jest ogromny.
Bora Bora nazywana Perłą Pacyfiku to wyspa, o której mówi się, że jest synonimem ziemskiego raju.
Wyspa, nad którą góruje szczyt Otemanu otoczona jest wianuszkiem koralowych wysepek zachwycających zarówno nurkujących, jak i snoorkujących. Bora Bora przyciąga nie tylko niezwykłym koralowym atolem, ale także rajską fauną i florą. To tu znajduje się jeden z najbogatszych ekosystemów na Ziemi pełen endemicznych gatunków rośli i tylko tu można w tak intensywny sposób doświadczyć podwodnego świata. Góra Otemanu licząca 727 m n.p.m. jest jednocześnie najwyższym punktem wyspy, wygasłym wulkanem i atrakcją turystyczną.
Wyspa Taha’a, na której życie toczy się w bardzo tahitańskim rytmie to najbardziej wyjątkowa spośród wszystkich wysp Polinezji Francuskiej. To wyspa w kształcie kwiatu, otoczona szeregiem małych koralowych wysepek z dziewiczymi, białymi, piaszczystymi plażami. W powietrzu unosi się zapach wanilii, a znajdujące się na wyspie plantacje tej przyprawy chętnie witają gości, podobnie zresztą jak dwie tutejsze destylarnie rumu.
Wyspa Huahine dawniej nazywana Matairea, składa się z dwóch wysp połączonych mostem: Huahine Nui (większa wyspa) i Huahine Iti. Huahine jest znana jako jedna z najbardziej autentycznych wysp Polinezji Francuskiej, na której w lokalnych tradycjach i zwyczajach wciąż bardzo żywa jest kultura przodków. W całym Huahine znajdują się liczne marae, czyli dawne miejsca spotkań o charakterze sakralnym pełniące również funkcje społeczno-polityczne, a także wiele innych pozostałości archeologicznych.
„Święta” wyspa Raiatea, nazywana dawniej Havai’i to miejsce narodzin kultury polinezyjskiej kryjące w sobie liczne skarby archeologiczne opowiadające historię tutejszego ludu i jego kultury. To wyspa uważana za miejsce narodzin bogów, będąca jednocześnie pierwszą zamieszkałą wyspą regionu.
W południowo-wschodniej części wyspy położone jest rozległe stanowisko archeologiczne Taputapuatea, a znalezione na nim posągi Tiki (rzeźby przedstawiające mitycznego Pierwszego Człowieka) zostały w 2017 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Taputapuatea było niegdyś politycznym i religijnym centrum Polinezji i to właśnie stąd pierwotni podróżnicy wyruszyli, aby odkryć i zamieszkać inne wyspy w Trójkącie Polinezyjskim. Dla mieszkańców Hawajów, Wyspy Wielkanocnej, Nowej Zelandii i Wysp Cooka marae w Taputapuatea nadal jest duchowym domem.
Rejs jest ofertą dla wszystkich, którzy mają dosyć hotelowych wakacji i samodzielnego poszukiwania ofert wycieczek fakultatywnych.
Nasze rejsy nie wymagają wprawy, doświadczenia czy specjalnej zaprawy na morzu. Akweny, które wybieramy są bezpieczne i zazwyczaj spokojne, nie należy obawiać się choroby morskiej i nawet ci, którzy nie potrafią pływać mogą czuć się zupełnie bezpiecznie (a jeżeli się nie czują, mają do dyspozycji kapoki, w które wyposażony jest każdy jacht). Zapraszamy bez względu na wiek!
Na katamaranie płynie 8 uczestników rejsu i Kapitan jachtu (skipper).
Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych z łazienkami, kapitan zakwaterowany jest w pojedynczej koi skipperskiej znajdującej się na dziobie.